Motoryzacja

Jak zacząć przygodę z tuningiem?

Zwiększenie mocy oraz właściwości jezdnych pojazdu to częste wyczekiwania zapalonych amatorów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a rezultaty tej przeróbki będą widoczne nie wyłącznie na wykresie z hamowni, jednak także podczas jazdy pojazdem, jaki da użytkownikowi oryginalne możliwości.

Do jakiej mocy można podnieść parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są wybitnie duże, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Chociaż mocy przenigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec zniszczeniu. Ażeby modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności wypada uczynić aktualną wydajność oraz sprawność silnika. Jeżeli istnieją jakiekolwiek usterki, wypada je wyeliminować, po czym ponownie sprawić wydajność pojazdu na hamowni. Doświadczony ekspert powinien dopiero teraz przejść do rzeczy oraz precyzyjnie zwiększyć moc silnika w taki sposób, by nie był on nadto przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu bezustannie jest nazbyt mała?

Jeżeli użytkownikowi nie starczy zwiększenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne ponadprogramowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wtedy możliwości pracy silnika będą wyższe. Wobec tego fachowiec będzie mógł zwiększyć moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Wypada jednak nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik chce o wiele podnieść jego moc, musi liczyć się także z ponadprogramowymi kosztami powstającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy także klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Przyrost mocy pojazdu to większa dynamika oraz poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia pokaźniejsze bezpieczeństwo choćby w trakcie wyprzedzania, jakie to trzeba zrealizować jak najszybciej. Dodatkowym plusem tej modyfikacji jest także szansę rozerwania się na torze oraz sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *